Aktuálně

End homelessness now: lessons from the U.S.

25. 10. 2018 Videozáznam přednášky ze dne 8. 10. 2018 s Dennisem Culhanem včetně panelové diskuse o možnostech implementace zkušenosti z USA v České republice.

Více: End homelessness now: lessons from the U.S.

 
 

Reforma nemocenské a pracovní neschopnost

23. 10. 2018 Tato studie shrnuje nejdůležitější závěry výzkumu Filipa Pertolda o krátkodobých dopadech reformy pracovní neschopnosti, která karenční dobu zavedla, tj. snížila finanční náhradu za první tři dny čerpání v roce 2008 nemocenské na nulu.

Více: Reforma nemocenské a pracovní neschopnost

 
 

Dopady vyšších platů politiků na volby do zastupitelstev obcí

1. 10. 2018 V České republice v roce 2017 měli starostové, kteří jsou uvolněni ze svého občanského povolání, v obci s průměrným počtem obyvatel (cca 1 700 obyvatel) nárok na plat přibližně 46 000 Kč hrubého měsíčně.

Více: Dopady vyšších platů politiků na volby do zastupitelstev obcí

 
 

Dopady odkládaného zrušení superhrubé mzdy

13. 9. 2018 Superhrubá mzda, zavedená v roce 2008, čelila již několika pokusům o zrušení. Poslední záměr na zrušení superhrubé mzdy spolu se zavedením progresivního daňového systému se objevil v únoru letošního roku jako součást daňového balíčku navrhovaného Ministerstvem financí České republiky a posléze i v programovém prohlášení současné vlády. V srpnu 2018 tento záměr z  legislativního balíku vlády opět vypadl, ale lze očekávat, že tato novela bude předložena v budoucnu znovu.

Více: Dopady odkládaného zrušení superhrubé mzdy