Aktuálně

Podpora školek je výhodná pro všechny

29. 4. 2016  Akademie věd České republiky v rámci programu Strategie AV21 publikuje krátká videa věnující se tématům základního výzkumu. IDEA vydala v březnu 2016 studii Veřejná podpora míst ve školkách se vyplatí: analýza výnosů a nákladů.

Více: Podpora školek je výhodná pro všechny

 
 

Vědecký úspěch nelze vybudovat na zelené louce

Praha 20. dubna 2016 Daniel Münich byl hostem Rádia Plus v pořadu Studio Leonardo, který byl věnován tématu hodnocení výstupů vědecké práce a celkové úspěšnosti české vědy v mezinárodním kontextu. Celý záznam pořadu si můžete poslechnout na stránkách Studia Leonardo.

 
 

Sebedůvěra třídy a soutěž spolužáků o osmiletá gymnázia

Praha 18.4.2016    Nová studie IDEA se zabývá diferenciací žáků základních škol a vlivem, jaký má tento fakt na sebedůvěru žáků, kteří u přijímacího řízení na víceletá gymnázia neuspěli, nebo se na víceletá gymnázia nehlásili. Ukazuje se, že odchod části třídního kolektivu do víceletých gymnázií negativně ovlivňuje sebevědomí žáků v matematice, a to zejména u dívek.

Více: Sebedůvěra třídy a soutěž spolužáků o osmiletá gymnázia

 
 

K čemu vede (ne)transparentnost veřejných zakázek

Praha, 5. dubna 2016  V měsíci březnu Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o veřejných zakázkách. Tento týden o návrhu jedná Senát. Jaké dopady s sebou nový zákon přinese?  Na to odpovídá nejnovější ekonomická studie z dílny IDEA při CERGE-EI.

Více: K čemu vede (ne)transparentnost veřejných zakázek

 
 

Seminář: Inteligentní specializace (RIS3)

 Praha 6.4.2016  Přinášíme videozáznam semináře a panelové diskuse s názvem "Inteligentní specializace: Od akademického konceptu k evropské politice a české praxi", který společně uspořádalo Švýcarské velvyslanectví v Praze a think tank IDEA při CERGE-EI

Více: Seminář: Inteligentní specializace (RIS3)