Pertold Filip

Dopady vládní reformy na živnostníky

Vládní reforma OSVČ dopadne převážně na nízkopříjmové, kteří mají vysoké náklady. Těch se nejvíc dotkne zvýšení minimálních odvodů. Naopak zvýhodnění vysokopříjmových OSVČ s nízkými náklady a motivaci ke švarcsystému reforma neřeší. Ukazuje to modelová studie a grafika think-tanku IDEA při CERGE-EI a PAQ Research.

Více ve studii a IDEA Talks

Odvody OSVC promo 0728

Reforma sociálních odvodů OSVČ - rozhovor

19. 6. 2023  O dopadech vládního návrhu na úpravu odvodů OSVČ diskutují v novém díle IDEA Talks ekonom Filip Pertold s Davidem Klimešem.

Reforma sociálních odvodů OSVČ

29. 5. 2023  Vládní reforma OSVČ dopadá převážně na nízkopříjmové. Motivaci k švarcystému neřeší. Skutečná reforma spočívá v revizi paušálů a paušální daně. Vyplývá to z modelové studie od PAQ research a think tanku IDEA při CERGE-EI.

Zvýšení rodičovského příspěvku a ženy na trhu práce

16. 3. 2023  Vyvolalo nárazové navýšení rodičovského příspěvku nižší zapojení žen na trhu práce a s tím spojené negativní celospolečenské náklady? Podívejte se na IDEA Talks s ekonomem Filipem Pertoldem.

Směřujeme k důchodové reformě? Diskuse IDEA Talks

3. 3. 2023 O všem, co se týká aktuálního tématu důchodové reformy, hovoří David Klimeš s expertem na penzijní problematiku Filipem Pertoldem v IDEA Talks. 

IDEA Zpravodaj