Aktuálně

Zaměstnanci státu a státní úředníci: kde pracují a za kolik?

8. 7. 2024 Nová interaktivní aplikace think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR nabízí podrobné analytické vhledy do struktury a dlouhodobých trendů počtu zaměstnanců státu, výše jejich platů a výdajů na ně. Aplikace je veřejně dostupná na adrese: https://ideaapps.cerge-ei.cz/zamestnancistatu

Více: Zaměstnanci státu a státní úředníci: kde pracují a za kolik?

 
 

Platy učitelů v roce 2023 a výhled: jízda z kopce

26.6.2024 Jak vysoké jsou relativní platy českých učitelů v mezinárodním srovnání? Jaké jsou platy ve srovnání s minulostí a jaká je prognóza do budoucna? Podívejte se na nový díl IDEA Talks s Danielem Münichem a Davidem Klimešem.

Více: Platy učitelů v roce 2023 a výhled: jízda z kopce

 
 

Strnulost českého trhu práce

24. 6. 2024 Nový policy brief "Strnulost českého trhu práce" upozorňuje na problémy spojené s dlouhodobě nízkou dynamikou českého trhu práce. Proč zaměstnanci v Česku mění práci méně častěji než v jiných zemích, jaké jsou příčiny a důsledky?

Více: Strnulost českého trhu práce

 
 

Platy učitelů v roce 2023 a výhled: jízda z kopce

10. 6. 2024 Nová studie „Platy učitelů v roce 2023 a výhled: jízda z kopce“ navazuje na každoroční studie IDEA mapující vývoj a strukturu platů českých učitelů. Jak vysoké jsou relativní platy učitelů v mezinárodním srovnání, ve srovnání s minulostí a jaký je výhled?

Více: Platy učitelů v roce 2023 a výhled: jízda z kopce

 
 

Reforma veřejných zakázek s jedinou nabídkou

3. 6. 2024 Nová studie „Reforma veřejných zakázek s jedinou nabídkou: více konkurence, nižší cena“ hodnotí dopady zákazu přidělování veřejných zakázek s jedinou podanou nabídkou. Jaké byly dopady změny z roku 2012 a proč je neefektivita způsobená nedostatkem konkurence v zakázkách pro český veřejný sektor nadále problém?  

Více: Reforma veřejných zakázek s jedinou nabídkou

 
 

IDEA Zpravodaj