Aktuálně

SIPA slaví 70. výročí založení

4. 4. 2017 (Tisková zpráva) NEW YORK, PRAHA – Vysoká škola pro mezinárodní veřejnou politiku (SIPA) při Kolumbijské univerzitě, která se specializuje na výchovu špičkových odborníků v oblasti sociálních věd a veřejné politiky, o víkendu hostila řadu významných osobností z celého světa.

Více: SIPA slaví 70. výročí založení

 
 

Zpravodaj IDEA 1 | 2017

20.3.2017 jsme publikovali první letošní elektronický zpravodaj IDEA. V něm přínášíme výběr z nejzajímavějších publikací IDEA z druhé poloviny roku 2016, včetně videozáznamů z akcí.

Zobrazit Zpravodaj IDEA 1 | 2017.

 
 

VIDEO: Jak publikují muži a ženy v české vědě

20.3.2017  Přinášíme videozáznam ze semináře, na kterém Štěpán Jurajda představil nová empirická zjištění o genderových rozdílech v publikačním výkonu, kvalitě a publikační produktivitě, o genderové polarizaci ve vědeckém spoluautorství v České republice, trendech a o mnohém dalším. V článku si můžete rovněž zdarma stáhnout publikaci danému tématu.

Více: VIDEO: Jak publikují muži a ženy v české vědě

 
 

VIDEO: Ekonomie holek a maminek

8.3.2017  Přinášíme videozáznam ze semináře Ekonomie holek a maminek, který se konal v prostorách CERGE-EI 2.3.2017.

Více: VIDEO: Ekonomie holek a maminek

 
 

Proč se Evropě rodí tak málo dětí?

2.3.2017  Tisková zpráva: Evropa se nachází v hluboké demografické krizi. Ve většině zemí, včetně České republiky, na jednu ženu připadá pouhých 1,5 dětí (nebo i méně), což je hluboko pod hodnotou zaručující prostou udržitelnost počtu obyvatel.

Více: Proč se Evropě rodí tak málo dětí?

 
 

IDEA Zpravodaj