Aktuálně

Výstupy ze semináře: Motivační účinky podpory VaV ve firmách

Přinášíme výstupy ze semináře "Motivační účinky podpory výzkumu a vývoje ve firmách: Kontrafaktuální přístup k hodnocení programů", který se konal dne 2. 12. 2016 prostorách CERGE-EI. Uvnitř článku naleznete studii, jež byla na semináři představena, dále power pointovou prezentaci Martina Srholce a video ze semináře.

Více: Výstupy ze semináře: Motivační účinky podpory VaV ve firmách

 
 

Odříznout matky od práce? Není k tomu důvod

16.11.2016 Mladá fronta DNES, Autor: Jitka Vlková

 

Klára Kalíšková, spoluautorka Koncepce rodinné politiky, připravené ministerstvem práce, testuje slaďování rodinného a pracovního života v praxi. S devítiměsíční dcerou učí na částečný úvazek na vysoké škole a k tomu se věnuje výzkumu. Na rodičovské se chystají vystřídat s manželem. "Otcovská ve většině zemí funguje", říká. Velký rozhovor v MF Dnes čtěte zde

 
 

Predátorské časopisy ve Scopusu

Seznamy Jeffreyho Bealla poskytují přehledy vědeckých časopisů a vydavatelství podezřelých z tzv. „predátorských“ praktik. Jako první na světě jsme podle těchto seznamů uceleně zmapovali pronikání predátorských výsledků do citační databáze Scopus. Ukazujeme dlouhodobý trend v čase, rozebíráme rozdíly mezi zeměmi a podrobněji diskutujeme povahu tohoto problému v České republice.

Více: Predátorské časopisy ve Scopusu

 
 

Seminář "Mezi bibliometrií a peer review"

Akademie věd ČR pořádá 18. listopadu 2016 v hlavní budově na Národní třídě seminář, který se bude zabývat způsobem hodnocení vědeckého výzkumu Mezi bibliometrií a peer review: Jak smysluplně hodnotit vědecký výzkum. Daniel Münich, který se metodikou hodnocení výzkumu dlouhodobě zabývá (viz jeho blog o výzkumu http://metodikahodnoceni.blogspot.cz/), byl přizván jako jeden z odborníků do panelu "Procesy vytváření a obrysy Metodiky 2017+". Podrobnější pozvánku na seminář naleznete zde

 
 

Dopady konkurence politických uskupení na veřejné zakázky

Praha, 5. října 2016     Města a obce v České republice ročně hospodaří s téměř 24 % veřejných výdajů, což odpovídá zhruba 10 % HDP. Přibližně polovina těchto výdajů se realizuje formou veřejných zakázek, o kterých rozhodují zastupitelé zvolení v obecných volbách. Jaký vliv má složení politické reprezentace na zadávání veřejných zakázek? To a mnohem víc se dozvíte z nové studie IDEA.

Více: Dopady konkurence politických uskupení na veřejné zakázky

 
 

IDEA Zpravodaj