Aktuálně

Videozáznam: The New Economics of Higher Education

26.5. 2017 Přinášíme videozáznam ze speciálního semináře "The New Economics of Higher Education" s úspěšným reformátorem holandského vysokoškolského systému a bývalým tamním Ministrem školství Jo Ritzenem.

Více: Videozáznam: The New Economics of Higher Education

 
 

Blog IDEA - text Miroslava Singera

24.5.2017 Na našem IDEA Blogu přinášíme překlad posledního článku bývalého guvernéra ČNB -- a zároveň současného přednášejícího na CERGE-EI -- Miroslava Singera s názvem "Srozumitelnost a předvídatelnost je výhoda centrální banky."

Více: Blog IDEA - text Miroslava Singera

 
 

IDEA v doporučeních Evropské komise

24.5.2017 Evropská komise vydala svá každoroční doporučení pro Českou republiku ve věci Národního programu reforem 2017 předloženém letos dubnu.

Více: IDEA v doporučeních Evropské komise

 
 

Pod pokličkou Beallových seznamů: Video ze semináře

5.5. 2017 Přinášíme videozáznam ze speciálního semináře, na kterém výzkumníci IDEA Vít Macháček a Martin Srholec představili svou nejnovější studii o problematice predátorských časopisů.

Více: Pod pokličkou Beallových seznamů: Video ze semináře

 
 

Jak opravdu poznat predátorský časopis

2.5.2017 (Tisková zpráva) Publikace v prestižních vědeckých časopisech patří k základním kritériím hodnocení nejen vědce, ale i celého vědeckého pracoviště. A bývá spjata s nemalými finančními odměnami a dotacemi. Ví se však již dlouho, že zavedené citační databáze i černé listiny, kteří mají být garanty označení ´prestižní vědecký časopis´, jsou nedostatečné. Vzniká tak potřeba hledat další způsoby, jak zjistit, co je a co není predátorský časopis. Zvlášť v situaci, kdy známý zdroj pro posouzení predátorství – Beallův seznam – již není k dispozici.

Více: Jak opravdu poznat predátorský časopis

 
 

IDEA Zpravodaj