Aktuálně

Jak publikují muži a ženy v české vědě?

Think tank IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR Vás zve na diskusní seminář spojený s prezentací výsledků výzkumu na téma "Jak publikují muži a ženy v české vědě: Genderové rozdíly ve vědeckém publikačním výkonu a spoluautorství", který se koná dne 16. 3. 2017 od 15:00 hodin do 16:30 hodin v prostorách CERGE-EI, Politických vězňů 7, Praha 1. Podrobnější pozvánku naleznete po rozkliknutí článku.

Více: Jak publikují muži a ženy v české vědě?

 
 

Podpora rodin s dětmi aneb daně, daně a zase daně

Jistě to znáte sami: na televizní obrazovce se ve zprávách objeví dítě a otupená a otrlá mysl národa zbystří. Z běžného tématu se okamžitě stává téma morální. Naše děti jsou něco, přes co nejede vlak.

A něco, na čem se nešetří.

Více: Podpora rodin s dětmi aneb daně, daně a zase daně

 
 

EKONOMIE HOLEK A MAMINEK

Zveme vás na seminář EKONOMIE HOLEK A MAMINEK: Vliv mateřství na výši daní, důchodů a na rozdělení domácích prací, který se koná dne 2. března 2017 od 15:00 do 16:30 hodin v budově CERGE-EI, Politických vězňů 7, Praha 1

Více: EKONOMIE HOLEK A MAMINEK

 
 

Tisková zpráva: Co jsme ochotni udělat pro ochranu klimatu

Praha, 25.1. 2017 V listopadu 2016 podepsalo téměř 200 zemí světa v Maroku dohodu COP22, podle které se původní záměry chránit zemské klima proměnily v konkrétní závazky. Realizace těchto závazků ovšem bude mít praktický dopad  na životy obyvatel, a proto se některá navrhovaná opatření mohou v budoucnu setkat  s odporem části veřejnosti. Nakolik závazky signatářských zemí v globálních dohodách korespondují s ochotou občanů Česka, Polska a Velké Británie klima chránit? Uvnitř článku naleznete videozáznam semináře.

Více: Tisková zpráva: Co jsme ochotni udělat pro ochranu klimatu

 
 

Predátorské časopisy v databázích pro hodnocení vědy

10. ledna 2017 Rádio Wave, Pořad Universum
Studie IDEA Predátorské časopisy ve Scopusu zaznamenala nebývalý zájem ze strany akademické obce. Jeden z autorů studie Martin Srholec hovořil o pronikání tzv. predátorských časopisů do seriózních citačních databází v pořadu Universum na Rádiu Wave. Poslechněte si celý rozhovor zde

 
 

IDEA Zpravodaj