Aktuálně

Přednáška Stevena Rivkina Decentralization, School Leaders, and the Quality of Teaching

Think-tank IDEA zorganizoval 29. dubna veřejnou přednášku v anglickém jazyce na téma Decentralization, School Leaders, and the Quality of Teaching. Vzácným hostem byl profesor z University of Texas in Dallas Steven Rivkin, který prezentoval společně s docentem Danielem Münichem.

Více: Přednáška Stevena Rivkina Decentralization, School Leaders, and the Quality of Teaching

 
 

Česká ekonomika pokračuje v růstu

Thin-tank IDEA vydává studii o ekonomického vývoje České republiky s názvem Predikce ekonomického vývoje České republiky. Její závěry jsou optimistické - nejen že se ve 4. čtvrtletí stala nejrychleji (čtvrtletně) rostoucí zemí v Evropské unii, ale odhad jejího tempa růstu pro rok 2014 slibuje hodnoty přes 2 %. 

Více: Česká ekonomika pokračuje v růstu

 
 

Velká žákovská steeplechase

O přípravě na přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia informuje nová studie IDEA Příprava na osmiletá gymnázia: velká žákovská steeplechase. Její autoři Miroslava Federičová a Daniel Münich uvádějí, že přijímacím řízením ročně projde pětina všech žáků prvního stupně a pouze necelá polovina z nich je úspěšná.

Více: Velká žákovská steeplechase

 
 

Ženy ve financích

Ženy dominují finačnímu sektoru. Vyplývá to z nové studie IDEA Ženy v českém finančním sektoru 1994-2012, která zároveň poukazuje na rostoucí podíl především mladých absolventek vysokých škol, přestože celkový podíl žen v tomto sektoru za posledních 20 let mírně poklesl. 

Více: Ženy ve financích

 
 

Vzdělanost a hospodářský růst

V nejnovnovější studii IDEA Daniela Münicha a Tomáše Protivínského Dopad vzdělanosti na hospodářský růst: ve světle nových výsledků PISA 2012 autoři kvantifikují možné dopady zvyšování vzdělanosti na hospodářský růst České republiky.

Více: Vzdělanost a hospodářský růst

 
 

IDEA Zpravodaj