Aktuálně

Budete mít nárok na důchod?

Nová studie IDEA Budete mít nárok na důchod? upozorňuje na vážný problém v nároku na starobní důchod významné části populace. 

Více: Budete mít nárok na důchod?

 
 

Učení mučení?

Studie think-tanku IDEA Učení mučení, nebo škola hrou? autorů Miroslavy Federičové a Daniela Münicha využívá mezinárodního šetření PISA 2012 a zkoumá spokojenost žáků ve školách.

Více: Učení mučení?

 
 

Státní úředníci: Kolik jich je a za kolik pracují?

Think-tank IDEA vydává studii Státní úředníci: Kolik jich vlastně je, kde a za jaké platy pracují?, která analyzuje veřejný sektor z hlediska vývoje počtu státních úředníků a jejich platů. 

Více: Státní úředníci: Kolik jich je a za kolik pracují?

 
 

Komu pomůže navrhované zvýšení slevy na dani na dítě?

O dopadech zvýšení slevy na dani na dítě informuje nová studie IDEA Komu pomůže navrhované zvýšení slevy na dani na dítě?. Její autoři Klára Kališková a Daniel Münich uvádějí, že pokles příjmů státního rozpočtu v důsledku konečné změny může dosáhnout 4,7 mld. Kč ročně, což dvojnásobně převyšuje odhad vlády ČR.

Více: Komu pomůže navrhované zvýšení slevy na dani na dítě?

 
 

Konkurenceschopnost ČR mírně vzrostla

Think-tank IDEA je odborným partnerem při sestavování Žebříčku konkurenceschopnosti šedesáti ekonomik světa, který byl právě publikován. Česká republika si od toho minulého polepšila a vyšplhala se na 33.místo. Stala se tedy nejkonkurenceschopnější ekonomikou mezi zeměmi Visegrádu.

Více: Konkurenceschopnost ČR mírně vzrostla

 
 

IDEA Zpravodaj