Aktuálně

IDEA na veřejném semináři o mezinárodní publikační praxi

Experti IDEA při CERGE-EI přednášeli na veřejném semináři "Mezinárodní publikační praxe v oborech společenských a humanitních věd" organizovaném Grantovou agenturou ČR.

Více: IDEA na veřejném semináři o mezinárodní publikační praxi

 
 

Jan Švejnar k ekonomickému výhledu Ukrajiny

Dne 26. dubna 2015 Jan Švejnar poskytl rozhovor ukrajinské internetové televizi Hromadske TV. Hovořil v něm o ekonomické a politické situaci Ukrajiny a o ruském vlivu ve střední Evropě. Hlavním tématem bylo rozdílné vnímání ukrajinského konfliktu různými středo-evropskými zeměmi a vliv ruské propagandy, kterou některé země dokázaly potlačit více než jiné. Jan Švejnar varoval, že možnost prudkého vzestupu extrémních levicových stran by neměla být podceňována.

Více: Jan Švejnar k ekonomickému výhledu Ukrajiny

 
 

Světové akademické ocenění pro Jana Švejnara, zakladatele IDEA

Jan Švejnar, spoluzakladatel CERGE-EI, společného akademického pracoviště Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd České republiky (NHÚ AV ČR), a ředitel think tanku IDEA při NHÚ AV ČR, získal Cenu IZA.

Více: Světové akademické ocenění pro Jana Švejnara, zakladatele IDEA

 
 

Diskuse na téma Evropa: Současná situace a cesta vpřed

O půlnoci ze středy na čtvrtek 15. a 16. dubna proběhla v Centru pro globální hospodářskou politiku na Kolumbijské unoverzitě v New Yorku (CGEG) panelová diskuse na téma Evropa: Současná situace a cesta vpřed.  Jan Švejnar spolu s dvěma nobelisty a ministrem financí Spolkové republiky Německo diskutovali o budoucnosti Eurozóny a o vhodnosti přijetí Eura pro Českou republiku a další země střední Evropy.

 
 

Prezentace zprávy EEAG o perspektivách evropské ekonomiky

30. března proběhla prezentace výroční zprávy EEAG Report o perspektivách evropské ekonomiky. Domácí i zahraniční hosté diskutovali o makroekonomickém výhledu a trendech, které ovlivňují evropskou politiku a hospodářství, zejména o migraci a energetické strategii. Zprávu každoročně vydává EEAG European Economic Advisory Group výzkumného centra CESifo.

Více: Prezentace zprávy EEAG o perspektivách evropské ekonomiky

 
 

IDEA Zpravodaj