Aktuálně

Jan Švejnar na fóru HN o 25 letech tržní ekonomiky v ČR

27. března 2015 se konalo fórum Hospodářských novin na téma 25 let tržní ekonomiky v ČR. Fórum Hospodářských novin je prostor pro tradiční setkávání osobností politické, společenské a ekonomické scény. 

Více: Jan Švejnar na fóru HN o 25 letech tržní ekonomiky v ČR

 
 

Ženy a jejich (ne)diskriminace

Výzkumník IDEA Vojtěch Bartoš v nové studii (Ne)diskrinimace žen při žádosti o zaměstnání v důsledku mateřství zkoumá možnou diskriminaci uchazeček o zaměstnání v podobě nižší pravděpodobnosti pozvání na pracovní pohovor v životním období, kdy se očekává jejich možný odchod na mateřskou dovolenou a kdy rodičovství může být považováno za omezující při práci.

Více: Ženy a jejich (ne)diskriminace

 
 

Jan Švejnar z IDEA při CERGE-EI v Hyde Parku České televize

Ekonom a zakladatel think-tanku IDEA Jan Švejnar byl  27. 2. 2015 hostem diskusního pořadu ČT 24 Hyde Park. Hovořil mimo jiné o vládním návrhu finanční ústavy, intervenci České národní banky a budoucnosti Eurozóny.

Více: Jan Švejnar z IDEA při CERGE-EI v Hyde Parku České televize

 
 

IDEA na sympoziu o přímých zahraničních investicích

19. února 2015 na Pražském mezinárodním sympoziu o přímých zahraničních investicích vystoupil Martin Srholec z IDEA při CERGE-EI s prezentací: Přímé zahraniční investice, domácí inovace a ekonomický rozvoj

Více: IDEA na sympoziu o přímých zahraničních investicích

 
 

Motivace seniorů k práci

10. února proběhl v prostorách CERGE-EI seminář, kde výzkumník Jiří Šatava prezentoval průběžné výsledky své studie pro Evropskou komisi s názvem Working Beyond Pensionable Age: Institutional Incentives in the Czech Republic o tom, jak podpořit zaměstnanost starších pracovníků. Následné diskuze se zúčastnili experti z CERGE-EI, Evropské komise a další zástupci veřejného i soukromého sektoru.

Více: Motivace seniorů k práci

 
 

IDEA Zpravodaj