Aktuálně

Vědecký úspěch nelze vybudovat na zelené louce

Praha 20. dubna 2016 Daniel Münich byl hostem Rádia Plus v pořadu Studio Leonardo, který byl věnován tématu hodnocení výstupů vědecké práce a celkové úspěšnosti české vědy v mezinárodním kontextu. Celý záznam pořadu si můžete poslechnout na stránkách Studia Leonardo.

 
 

Sebedůvěra třídy a soutěž spolužáků o osmiletá gymnázia

Praha 18.4.2016    Nová studie IDEA se zabývá diferenciací žáků základních škol a vlivem, jaký má tento fakt na sebedůvěru žáků, kteří u přijímacího řízení na víceletá gymnázia neuspěli, nebo se na víceletá gymnázia nehlásili. Ukazuje se, že odchod části třídního kolektivu do víceletých gymnázií negativně ovlivňuje sebevědomí žáků v matematice, a to zejména u dívek.

Více: Sebedůvěra třídy a soutěž spolužáků o osmiletá gymnázia

 
 

K čemu vede (ne)transparentnost veřejných zakázek

Praha, 5. dubna 2016  V měsíci březnu Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o veřejných zakázkách. Tento týden o návrhu jedná Senát. Jaké dopady s sebou nový zákon přinese?  Na to odpovídá nejnovější ekonomická studie z dílny IDEA při CERGE-EI.

Více: K čemu vede (ne)transparentnost veřejných zakázek

 
 

Seminář: Inteligentní specializace (RIS3)

 Praha 6.4.2016  Přinášíme videozáznam semináře a panelové diskuse s názvem "Inteligentní specializace: Od akademického konceptu k evropské politice a české praxi", který společně uspořádalo Švýcarské velvyslanectví v Praze a think tank IDEA při CERGE-EI

Více: Seminář: Inteligentní specializace (RIS3)

 
 

Donald Trump lidem slibuje Americký sen. Sice vágně, ale vábně

Dne 17. 3. 2016 byl hostem pořadu Jak to vidí Českého rozhlasu Dvojka Jan Švejnar. Poslechěte si jeho názory na probíhající volební kampaň v USA. 

Více: Donald Trump lidem slibuje Americký sen. Sice vágně, ale vábně

 
 

IDEA Zpravodaj