Události

Videospot IDEA PRO VOLBY 2017: Platy Učitelů

1. 9. 2017 IDEA připravila v rámci speciálního projektu IDEA PRO VOLBY 2017 několik krátkých videospotů na stěžejní témata. #PtejteSePolitiků

Více: Videospot IDEA PRO VOLBY 2017: Platy Učitelů

 
 

Vedou státní dotace firemního výzkumu a vývoje k novým výsledkům?

15. 6. 2017 | Videozáznam ze semináře, na kterém výzkumníci IDEA Oleg Sidorkin a Martin Srholec představili výsledky svého bádání v oblasti firemního výzkumu. Konkrétně se snažili zjistit, nakolik dotační programy jako jsou IMPULS, TIP anebo ALFA motivovaly firmy vytvářet nové výsledky VaV, které podléhají ochraně duševního vlastnictví, jako jsou patenty či užitné vzory.

Více: Vedou státní dotace firemního výzkumu a vývoje k novým výsledkům?

 
 

Kurz jako nástroj měnové politiky

31. 5. 2017 | Videozáznam ze speciálního semináře pořádaného ve spolupráci se Švýcarskou ambasádou v Praze. Hlavním hostem semináře byl profesor Philippe Bacchetta z University of Lausanne, Swiss Finance Institute. Seminář moderoval Jan Švejnar, ředitel think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu AV ČR, který zároveň vystoupil v panelové diskusi s dalšími hosty - Tomášem Holubem, ředitelem sekce měnové České národní banky a Jaromírem Hurníkem, expertem OG Research.

Více: Kurz jako nástroj měnové politiky

 
 

The New Economics of Higher Education

19. 5. 2017 Seminář s úspěšným reformátorem nizozemského vysokoškolského systému a bývalým tamním ministrem školství - prof. Jo Ritzenem.

Více: The New Economics of Higher Education

 
 

Pod pokličkou Beallových seznamů

2. 5. 2017 Seminář s podtitulem "Jak dál v boji s predátory" prezentoval závěry studie týkající se predátorství ve vědeckém publikování.

Více: Pod pokličkou Beallových seznamů

 
 

IDEA Zpravodaj