Události

Predátorské časopisy ve Scopusu: Nová fakta v celosvětovém poznání

16. 11. 2016 Seznamy Jeffreyho Bealla poskytují přehledy vědeckých časopisů a vydavatelství podezřelých z tzv. „predátorských“ praktik. Jako první na světě jsme podle těchto seznamů uceleně zmapovali pronikání predátorských výsledků do citační databáze Scopus. Ukazujeme dlouhodobý trend v čase, rozebíráme rozdíly mezi zeměmi a podrobněji diskutujeme povahu tohoto problému v České republice.

Více: Predátorské časopisy ve Scopusu: Nová fakta v celosvětovém poznání

 
 

Celoživotní dopady mateřství

12. 5. 2016 Konference IDEA pořádaná ve spolupráci s Gender Studies, o. p. s. se věnovala tématům jako je postavení žen s malými dětmi na trhu práce, genderové rozdíly ve výdělcích ve vztahu k mateřství, podpora rodin s malými dětmi daňově dávkovým systémem apod.

Více: Celoživotní dopady mateřství

 
 

Podpora školek je výhodná pro všechny

29. 4. 2016 Akademie věd České republiky v rámci programu Strategie AV21 publikuje krátká videa věnující se tématům základního výzkumu. IDEA vydala v březnu 2016 studii Veřejná podpora míst ve školkách se vyplatí: analýza výnosů a nákladů. Středisko společných činností AV ČR při této příležitosti natočilo krátkou reportáž, ve které vystupuje i jedna z autorek studie Klára Kalíšková.

Více: Podpora školek je výhodná pro všechny

 
 

Seminář Inteligentní specializace (RIS3)

4. 4. 2016 Seminář a panelovou diskusí s podtitulem "Od akademického konceptu k evropské politice a české praxi" pořádala IDEA ve spolupráci se Švýcarským velvyslanectvím v České republice. Hlavní přednášející byl profesor Dominique Foray | Ecole Plytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL).

Více: Seminář Inteligentní specializace (RIS3)

 
 

Subcategories

IDEA Zpravodaj